4. dubna začíná bloková očista

4. dubna zahajujeme blokovou očistu vozovek, parkovišť a odstavných ploch. Práce budou každoročně naplánovány od dubna do října (s výjimkou prázdnin). Pro tento účel je celé území města rozděleno do 42 bloků. Jednotlivé bloky a termíny jejich čištění lze nalézt v mapovém portálu města a na webových stránkách města na adrese https://1url.cz/Irco5 . Úklid bude probíhat v termínech od 7:00 hodin s dokončením prací cca ve 14:00 hodin. Vlivem počasí a dalších okolností může dojít ke změnám a stanovení náhradních termínů.


V příslušném úseku budou vždy sedm dní před plánovanou blokovou očistou umístěny zónové dopravní značky zákaz stání s aktuálním datumem a časem.  


Zónová značka označuje celou oblast, kde platí příslušný zákaz nebo příkaz vyplývající z příslušných vyobrazení značky. Omezení končí až u dalšího zónového značení! Jednat se tak může hned o několik ulic a parkovišť v příslušné zóně. Značení neruší jiná dopravní značení, jako je například křižovatka.

Upozorňujeme všechny řidiče, aby respektovali, a zároveň bedlivě sledovali přechodná dopravní značení přímo na komunikacích a informace na webových stránkách města! Při nedodržení přechodného dopravního značení hrozí odtah vozidla a uložení pokuty!

Na omezení související s blokovou očistou budou občané včas upozorňováni také prostřednictvím Veselských listů, místního rozhlasu a mobilní aplikace MUNIPOLIS. Její stažení do mobilního telefonu velmi doporučujeme – k dispozici ZDE.  

Bloková očista bude prováděna ve spolupráci s MĚPO, proto prosíme řidiče o přeparkování, ohleduplnost a spolupráci při zajištění úklidu komunikací.


Systém blokové očisty zahrnuje komplexní strojní i ruční úklid vozovek, parkovišť, kanalizačních vpustí, chodníků a odstavných ploch ve vlastnictví města. Součástí prací bude odstranění případných nánosů zeminy, ruční vymetení nedostupných míst, strojní úklid celé plochy a případná oprava povrchu vozovky.


V případě nejasností se kontaktujte na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 značky bloková očista